Strona główna
Aktualna wystawa

Kwartalnik ArchivoltaCharrette

OSSA

BRYŁA.pl

www.swiatarchitektury.comStrona główna  /  Wydarzenia  /  Projekt Zielone Miasta

Projekt Zielone Miasta

Z okazji Roku Jubileuszowego 25 lat dobrego sąsiedztwa Polski i Niemiec, Ambasada Niemiec w Warszawie przygotowała projekt ‚‚ZIELONE MIASTO’’, mający na celu zwiększenie świadomości o znaczeniu zieleni miejskiej dla mieszkańców. Kuratorką projektu jest architekt krajobrazu Izabela Małachowska-Coqui.

W ramach kontynuacji WARSZAWSKICH ROZMÓW ARCHITEKTONICZNYCH – cyklu wykładowo – dyskusyjnego na tematy dotyczące rozwoju miasta, w Roku Jubileuszowym odbędą się dwie edycje konferencji. Pierwsza z nich o tytule „ZIELONE MIASTO - Miasto jako ogród” odbędzie się 10 czerwca 2016 roku i poruszać będzie kwestie ‚‚zielonych’’ strategii rozwoju miast oraz ogrodów i parków miejskich. Jesienna konferencja odbędzie się 14 października 2016 pt. „REVITAL TOTAL - Nowe Stare Miasta” i dotyczyć będzie procesów rewitalizacji w oparciu o dobre praktyki z Polski i Niemiec. Oba spotkania będą miały miejsce w budynku SARP przy ulicy Foksal 2 w Warszawie.

Ponadto, w okresie od maja do listopada 2016 w ramach projektu ‚‚ZIELONE MIASTO’’ organizowany jest w Warszawie „FESTIWAL OGRODÓW (Ogrody Tymczasowe)” - projekt, podczas którego w symboliczny i kreatywny sposób przedstawione zostaną roślinne interpretacje Zielonego Miasta w centralnych lokalizacjach Warszawy. Ogrody uatrakcyjni urozmaicony program wydarzeń społeczno-kulturalnych.

Współorganizatorami projektu ,,Zielone Miasto’’ dla Roku Jubileuszowego są: pracownia COQUI MAŁACHOWSKA COQUI urbanistyka architektura krajobrazu, Fundacja Twórców Architektury i Fundacja Konrada Adenauera w Warszawie. Projekt wspiera Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Oddział Warszawski SARP.

Galeria zdjęć:

Powiększ zdjęcie

« powrót
Plebiscyt FTAPaweł Mysiorek
Gotz PG


Newsletter FTA
Informacje na temat działalności FTA, wpisz poniżej swój adres e-mail. rysuj kreatywnie
Wystawy FTA

Chiński Epizod Fotograficzny
Turecka Anatolia
Po drugiej stronie Globu

Wystawy FTA
realizacja: MDmedia