Strona główna
Aktualna wystawa

Kwartalnik ArchivoltaCharrette

OSSA

BRYŁA.pl

www.swiatarchitektury.comStrona główna  /  Wydarzenia  /  Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

Rok 2016 jest dla Wrocławia - i Polski , czasem i przestrzenią do rozmowy o metamorfozie kultury – minionej, obecnej i przyszłej.

Czeka nas święto. Będziemy je celebrować po ośmiu latach ciekawej i pasjonującej pracy. Nasze działania rozpoczęte w roku 2008 umożliwiają współtworzenie kultury, która jest bliżej ludzi, jest bardziej dostępna i dotyka wielu sfer życia. Chcemy dowieść, że cywilizacja nie rozwija się bez kultury.

Wrocław 2016 tworzy otwarte, dynamiczne i przyjazne przestrzenie, służące zaspokojeniu pragnienia obcowania z kulturą i sztuką dla piękna.

Uczestniczymy w skomplikowanym procesie, w którym ważne są zarówno same działania, jak i ich odbiór, bo właśnie dzięki opiniom możemy krystalizować program. Korzystamy z wielu wzorców – zarówno z dziedzictwa kulturowego, dziedzictwa wielokulturowości i otwartości, jak i świadomości innowacji i potrzeby zrównoważonego rozwoju. Ten proces przeobraża miasto, pokazuje, że każda aktywność jest możliwa. Przeobraża nas samych, staje się inwestycją w naszą przyszłość.

Wrocław 2016 to proces. To różnorodność autonomicznych kuratorów i wielogłosowość środowiska kulturalnego. To budowanie programu i możliwość uczestniczenia w nim. To wreszcie rozmaitość sposobów rozumienia kultury i podjęcie wspólnego wysiłku rozwoju przez nią.

Piszemy na stronie FTA o tej inicjatywie ponieważ bardzo ważne miejsce w obchodach ESK 2016 zajmuje architektura. Temat, którego kuratorem jest architekt Zbyszek Maćków okazuje się ważny dla mieszkańców i gości odwiedzających Wrocław - i Dolny Śląsk a chyba po raz pierwszy tak wyraźnie architektura została postawiona na równi z innymi dziedzinami kultury.

Polecamy publikację - Przestrzenie piękna

http://issuu.com/wroclaw2016/docs/przestrzenieweb


oraz zachęcamy do regularnego śledzenia Kalendarza z imprezami ESK 2016!
http://www.kalendarz.wroclaw2016.pl/

« powrót
Plebiscyt FTAPaweł Mysiorek
Dariusz : : AutoCAD i...


Newsletter FTA
Informacje na temat działalności FTA, wpisz poniżej swój adres e-mail. rysuj kreatywnie
Wystawy FTA

Chiński Epizod Fotograficzny
Turecka Anatolia
Po drugiej stronie Globu

Wystawy FTA
realizacja: MDmedia