Strona główna
Aktualna wystawa

Kwartalnik ArchivoltaCharrette

OSSA

BRYŁA.pl

www.swiatarchitektury.comStrona główna   /  Programy FTA  /  Programy promocji i wspierania polskiej architektury

Programy promocji i wspierania polskiej architektury

Polska architektura jest mało znana zarówno w kraju jak i tym bardziej na świecie. Statystyczny Polak nie potrafi wymienić nazwiska żadnego współczesnego architekta polskiego - choć jest przynajmniej kilku, których należałoby znać ze względu na wagę obiektów jakie zaprojektowali.
O architekturze w naszym kraju pisze się mało - a jak dużo to w charakterze skandalu - wystarczy wspomnieć konkurs na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie , albo poradnikowo - we wszelkiego rodzaju periodykach budowlano-remontowo-wnętrzarskich. Niewiele jest rzetelnej krytyki architektonicznej, nie są wielkimi wydarzeniami rozstrzygnięcia konkursów architektonicznych czy otwarcia nowych obiektów.
Natomiast zauważalny jest głód mówienia, pisania o architekturze - wystarczy poczytać fora internetowe lub spojrzeć ile osób przychodzi na wykłady organizowane przez FTA.
Dlatego  programy związane z promocją polskiej architektury są dla nas priorytetowe i każde nasze działanie jest tą promocją podszyte.

Wspieramy powstawanie ciekawych obiektów architektonicznych,
staramy się fundować stypendia osobom, które szkolą się za granicą by następnie zdobytą wiedzę spożytkować w kraju.

Muzeum Narodowe w Krakowie
Fundacja Twórców Architektury w lipcu 2004 zawarła z Muzeum Narodowym w Krakowie Umowę o Współpracy, której celem jest zbudowanie nowego skrzydła Gmachu Głównego Muzeum roboczo nazwanego Muzeum...
więcej »

Stypendium FTA
SZANOWNI ZAINTERESOWANI! INFORMUJEMY, ŻE PRZYZNAWANIE STYPENDIUM Z FUNDUSZU STYPENDIALNEGO FTA ZOSTAŁO ZAWIESZONE, Z POWODU BRAKU ŚRODKÓW.  O WZNOWIENIU NABORU BĘDZIEMY INFROMOWAĆ....
więcej »

Plebiscyt FTAPaweł Mysiorek
---------...


Newsletter FTA
Informacje na temat działalności FTA, wpisz poniżej swój adres e-mail. rysuj kreatywnie
Wystawy FTA

Chiński Epizod Fotograficzny
Turecka Anatolia
Po drugiej stronie Globu

Wystawy FTA
realizacja: MDmedia