Strona główna
Aktualna wystawa

Kwartalnik ArchivoltaCharrette

OSSA

BRYŁA.pl

www.swiatarchitektury.comStrona główna  /  Wydarzenia  /  Jerzy Gurawski - wykład w Warszawie

Jerzy Gurawski - wykład w Warszawie

Fundacja Twórców Architektury ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wykład – spotkanie z arch. Jerzym Gurawskim w Warszawie, które odbędzie się w poniedziałek, 17 listopada o godz. 18.30 na Wydziale Architektury PW, ul. Koszykowa 55, aula 103.

Wykład odbywa się dzięki współpracy z Wydziałem Architektury PW, sponsorem wydarzenia jest firma Sanitec Koło, a patronem medialnym kwartalnik Archiwolta.

Sponosorzy:

Sanitec Koło sp. z o.o.

Jerzy Gurawski. Architekt umiaru, jedna z największych indywidualności współczesnej architektury polskiej. Urodzony we Lwowie, szkoły kończył na Górnym Śląsku i studia architektoniczne w Krakowie. Podczas epizodu krakowskiego zaangażował się w jedną z największych przygód swojego życia – współpracę z Jerzym Grotowskim i tworzenie scenografii dla Teatru Laboratorium , dlatego w polskiej kulturze funkcjonuje również jako inspirujący scenograf. Jednakże oprócz projektowania przestrzeni teatralnej z powodzeniem od lat kreuje też przestrzeń publiczną. Twórczość architektoniczna Gurawskiego utrzymuje się w formach zdyscyplinowanego postmodernizmu, choć niekiedy pojawiają się motywy neomodernistyczne. W jego pracowni powstają obiekty użyteczności publicznej – Akademia Muzyczna w Poznaniu ( rozbudowa i aula), sakralne ( kościoły w Tychach, Głogowie, Krypta Zasłużonych Wielkopolan), uczelni wyższych – w tym kampus Morasko, który przez wiele lat współtworzył z Marianem Fikusem ( do 1989 roku zespół projektowy Fikus-Gurawski). Projektuje też obiekty komercyjne jak apartamentowce Wstęga Warty czy najnowszy Casa Verona w Poznaniu. W 2007 roku otrzymał Honorową Nagrodę SARP.

« powrót
Plebiscyt FTAPaweł Mysiorek
Beata Drużkowska...


Newsletter FTA
Informacje na temat działalności FTA, wpisz poniżej swój adres e-mail. rysuj kreatywnie
Wystawy FTA

Chiński Epizod Fotograficzny
Turecka Anatolia
Po drugiej stronie Globu

Wystawy FTA
realizacja: MDmedia