Strona główna
Aktualna wystawa

Kwartalnik ArchivoltaCharrette

OSSA

BRYŁA.pl

www.swiatarchitektury.comStrona główna  /  Wydarzenia  /  Works Meinhard von Gerkan w Poznaniu

Works Meinhard von Gerkan w Poznaniu

 Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, Stowarzyszenie Architektów Polskich O. Poznań Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Twórców Architektury zapraszają na wykład i wernisaż znakomitego architekta niemieckiego prof. Meinharda von Gerkana, współzałożyciela pracowni gmp Architecten.
Wykład odbędzie się w piątek 22 czerwca 2007 r. o godz. 19.00 w Hali nr 11( Iglica) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Sponosorzy:

Sitag Polska

Polyflor Polska sp. z o.o.

Notka o wykładowcy:
Meinhard von Gerkan ( ur. 1935 w Rydze/Łotwa) w 1964 roku otrzymał dyplom architekta na Uniwersytecie Braunschweig. Od 1965 roku wspólnie z Volkwinem Margiem prowadzi biuro gmp Architekten, które zrealizowało ponad 230 obiektów na świecie i było wielokrotnie nagradzane w krajowych ( niemieckich) i międzynarodowych konkursach.
Prof. von Gerkan jest również autorem książek i artykułów z zakresu architektury i urbanistyki publikowanych na całym świecie. Czynny wykładowca, profesor gościnny w szkołach architektonicznych od Japonii, poprzez Południową Afrykę po USA.
Najbardziej znane obiekty gmp architekten to: Port Lotniczy Tegel w Berlinie, 1975, Porty Lotnicze w tuttgarcie i Hamburgu, Nowe Targi Lipskie, 1991-1995, dworzec kolejowy Berlin - Spandau, 1998, dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof - Lehrter Bahnhof, 1996 - 2006, kościół na Expo 2000 w Hanowerze ( natępnie rozebrany), przebudowa Stadionu Olimpijkiego w Berlinie, 2000 - 2004 , miasto kropla - Lingang New City obok Szanghaju i centra wystawowo - kongresowe w Nanning i Shenzen.
Na jednodniowej wystawie, która będzie towarzyszyła wykładowi Prof. von Gerkana, pokazane zostaną niektóre z wyżej wymienionych obiektów, oraz szereg innych zrealizowanych na terenie Niemiec, Włoch, Chin i Łotwy.


« powrót
Plebiscyt FTAPaweł Mysiorek
Gotz PG


Newsletter FTA
Informacje na temat działalności FTA, wpisz poniżej swój adres e-mail. rysuj kreatywnie
Wystawy FTA

Chiński Epizod Fotograficzny
Turecka Anatolia
Po drugiej stronie Globu

Wystawy FTA
realizacja: MDmedia