Strona główna
Aktualna wystawa

Kwartalnik ArchivoltaCharrette

OSSA

BRYŁA.pl

www.swiatarchitektury.comStrona główna  /  Wydarzenia  /  KDWA2 "Praktykowanie nauki"

KDWA2 "Praktykowanie nauki"

W dniach 9-11 marca 2006 w Szczyrku odbyła się Druga Konferencja Doktorantów Wydziałów Architektury pod nazwą: „Czy prace doktorskie młodych architektów muszą trafiać do szuflady? Jak pokierować swoimi badaniami, żeby okazały się przydatne? Jak wykorzystać zebrane materiały? Jak wykorzystać w praktyce wyniki badań naukowych? Jak „badać” praktykę? Jak praktykować naukę?” .Organizatorem był Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Organizatorom zależało na umożliwieniu wymiany informacji oraz nawiązaniu kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk, prezentujących często odmienne podejście do nauki. Gospodarzem Konferencji był Pan Dziekan dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło. Warsztaty dla uczestników prowadzili: dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, dr hab. inż. arch. Zbigniew Zuziak, dr hab. inż. arch. Teresa Bonenberg, prof. dr hab. inż. arch. Janina Klemens. Fundacja Twórców Architektury została patronem medialnym a Polyflor Polska Sp. z o.o. i Sanitech Koło sp.z o.o. sponsorami Konferencji.

Jarosław Ilcewicz

 

„Czy prace doktorskie młodych architektów muszą trafiać do szuflady? Jak pokierować swoimi badaniami, żeby okazały się przydatne? Jak wykorzystać zebrane materiały? Jak wykorzystać w praktyce wyniki badań naukowych? Jak „badać” praktykę? Jak praktykować naukę?

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizuje Drugą Konferencję Doktorantów Wydziałów Architektury pod nazwą: Praktykowanie nauki
Celem konferencji, podobnie jak miało to miejsce podczas pierwszej Kdwa w 2004 roku, jest przegląd tematyki prac badawczych podejmowanych przez doktorantów – studentów studiów doktoranckich kierunku architektura i urbanistyka.
Tym razem chcielibyśmy zająć się praktycznym aspektem prac naukowych. Zastanowić się jak powinna wyglądać współpraca nauki i praktyki a jak wygląda w rzeczywistości, oraz skonfrontować nasze doświadczenia na ten temat.
Organizatorom zależy na umożliwieniu wymiany informacji oraz nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk, prezentujących często odmienne podejście do nauki.

TERMIN: 9 - 11 (czwartek – piątek- sobota) marca 2006
Organizatorzy przewidują możliwość kontynuowania rozważań naukowych do końca weekendu (12 marca) podczas zjazdów narciarskich ze Skrzycznego.

MIEJSCE: Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy Politechniki Śląskiej „CIS” w Szczyrku. Ośrodek położony jest w odległości 5 minut spaceru od dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne i 10 minut - na Małe Skrzyczne.

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: około 50.

KOSZTY: Koszty uczestnictwa (w zależności od ilości zgłoszeń) wyniosą 450 PLN
w tym: dwa noclegi, 9.03 – kolacja, 10.03 – 3 posiłki, 11.03 – śniadanie, materiały konferencyjne, publikacja recenzowanych artykułów w Zeszytach Naukowych Politechniki Śląskiej.
Politechnika Śląska
ING Bank Śląski S.A.
Oddział Gliwice
60 1050 1230 1000 0002 0211 3056
tytuł przelewu : KDWA2 - imię i nazwisko

WARUNKI ZGŁOSZENIA
Kartę zgłoszenia wraz z abstraktem (wersja elektroniczna - format MS Word, 250 słów) należy przesłać listownie lub pocztą elektroniczną do dnia 02.02. 2006. Po otrzymaniu zawiadomienia o zakwalifikowaniu do udziału należy uiścić opłatę i przesłać dowód wpłaty do 02. 02. 2006.
Na pełny tekst publikacji oczekujemy najdalej do dnia konferencji.

PRZEBIEG KONFERENCJI
- 09. 03. - Otwarcie konferencji. Dyskusja panelowa.
Podczas panelowych wystąpień otwierających konferencję głos oddamy profesorom, którzy wprowadzą uczestników do tematu oraz przedstawią własne wnioski w kwestii praktykowania nauki.
- 10. 03. - Dwie sesje seminaryjne przerwane warsztatami. Wystąpienia sponsorów.
Czas prezentacji wybranych referatów około 15 minut. Warsztaty, prowadzone w grupach, będą dotyczyły m.in. konceptualizacji zjawisk, oraz analizy wybranych abstraktów pod kątem wykorzystania w praktyce.
- 11. 03. - Prezentacja wyników warsztatów. Zakończenie konferencji.

PUBLIKACJE:
- Skróty (nadesłane abstrakty) w postaci materiałów konferencyjnych,
- Recenzowane artykuły w Zeszytach Naukowych Politechniki Śląskiej.

KONTAKT I INFORMACJE
- mgr. inż. arch. Agata Twardoch, tel.:0 604 783 034, e-mail: agata.twardoch@polsl.pl
- mgr. inż. arch. Tomasz Bradecki, tel.: 0 609 091 757, e-mail: tomasz.bradecki@polsl.pl

Przewodniczący komitetu organizacyjnego – Dziekan Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach: dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło prof. Pol. Śl.


Sponosorzy:

Polyflor Polska sp. z o.o.

Sanitec Koło sp. z o.o.


« powrót
Plebiscyt FTAPaweł Mysiorek
Emilia Dusza


Newsletter FTA
Informacje na temat działalności FTA, wpisz poniżej swój adres e-mail. rysuj kreatywnie
Wystawy FTA

Chiński Epizod Fotograficzny
Turecka Anatolia
Po drugiej stronie Globu

Wystawy FTA
realizacja: MDmedia